Trendy 2020

W ostatnim czasie brwi, stały się tematem numer jeden jeśli chodzi o podstawowe zabiegi kosmetyczne. Naturalna henna pudrowa stała się niekwestionowanym hitem, a koloryzacja i architektura brwi wysuwa się na pierwsze miejsce w salonach kosmetycznych, Brow Barach czy u wizażystek. W Polsce gorącym trendem, który zakończył i rozpoczął rok 2020 jest laminacja brwi.

Jednak warto zobaczyć co u naszych wschodnich sąsiadów przewiduje się, że będzie popularnym w tym roku-bo jak wiemy Rosja to mekka pięknych brwi i rzęs. Oczywiście zestawienie, które dla Was przygotowałam jest poglądowe, aby zorientować się ‘co w trawie piszczy”. A nóż któraś z tych tendencji do nas niebawem zawita?

W 2020 roku podobnie jak i w poprzednich latach zarysowane są odpowiednie warianty kształtów brwi i kolorów. Niektóre trendy, zwłaszcza te odnoszące się co do koloru mogą Was naprawdę zadziwić. Ale moda jest modą i nigdy nie wiadomo co się stanie hitem sezonu. Gotowa? To zaczynamy.

Naturalne brwi, trend, który od zeszłego roku rozwija się coraz dynamiczniej. Do lamusa odchodzą graficzne, wyrysowane, mocne, idealne brwi. Stawia się na naturalność i delikatny cień na skórze. Brak intensywnego koloru, dokładnej formy, minimalizm i delikatność – to zdecydowanie główny nurt nadchodzącego roku.

Szerokie brwi, w tym roku będzie jednym z głównych trendów i który cieszy się największą popularnością i u młodszych dziewczyn i kobiet. Dla kobiet z małymi oczami, opadająca powieką, będzie to dobra alternatywa aby oko sprawiało wrażenie większego. W takich przypadkach, końcówka brwi może być zarówno ostra jak i szersza. Wszystko zależy od upodobań i osobowości klienta.

Gęste brwi, kobieta , która jest szczęśliwą posiadaczką, gęstych, zmierzwionych i nie uczesanych brwi, jak najbardziej wpisze się w kolejne tendencje tego roku! Nie daleko od tego trendu pozostają tzw. kosmate brwi – nie uczesane, nie wyregulowane. Takie jakby ktoś dopiero co wstał z łóżka i od niechcenia przeczesał szczoteczką. W takim przypadku zalecany jest brak koloryzacji i pozostawienie naturalnego koloru.

Proste brwi – tendencja, która zaczyna stawać się coraz bardziej widoczna i uważa się, że będzie to jeden z wiodących trendów tego roku. Jednak taka forma brwi nie będzie odpowiednia dla wszystkich osób. I jeśli górna część brwi posiada lekko zaakcentowany łuk brwiowy, tak dolna linia brwi wyklucza taką możliwość. Linia musi w tym przypadku być prosta bez jakichkolwiek łuków.

Z podniesionym łukiem brwi trend, który pasuje wielu kobietom, nie zależnie od typu urody czy kształtu oczu, dlatego może znaleźć wiele zwolenniczek. Uważany za najbardziej uniwersalny kształt. Dodaje kobiecie tajemniczości i kobiecości.

Bezbarwne i kolorowe brwi co ciekawe obydwa trendy znajdują się na dwóch przeciwległych biegunach ale wzbudzają podobne emocje.

Bezbarwne – czyli całkowite lub częściowe pozbawienie koloru! Na celu ma przywodzić obraz kosmity i ewidentnie wywrzeć wrażenie na innych. Jeśli, ktoś ma swój specyficzny styl i chce go wyrazić na pewno bezbarwne brwi dla niego będą idealne. Ale jeśli nie chcecie być zauważalne, nie wybieracie się na sesje zdjęciową lub na wybieg, otoczenie może zareagować inaczej niż tego byśmy chcieli 😊

Kolorowe, trend który nieoczekiwanie zyskuje na popularności i co ciekawe znajduje wiele zwolenniczek. Oczywiście trend ten przede wszystkim zaczyna być modny i popularny u posiadaczek niestandardowych kolorów włosów- od fioletowych, różowych po zieleń. Wygląda to ciekawie i nie codziennie. Więc w myśl zasady, że brwi powinny być w kolorze zbliżonym do koloru włosów i odrostu czemu nie?

Kolor brwi

Oprócz bezbarwnych i różnokolorowych najmodniejszymi kolorami brwi w tym sezonie będą wszystkie odcienie brązów, od najjaśniejszego po najciemniejszy, które będą pasować i blondynkom, szatynkom i rudzielcom oraz czarny ale zarezerwowany tylko dla dziewczyn o bardzo ciemnych czarnych włosach!

Oczywiście , jak napisane było na wstępie, to poglądowe zestawienie trendów 2020. W swojej pracy należy zwracać uwagę na to, co lubi klientka, w czym dobrze się czuje i czy w ogóle mamy z czym pracować. A potem można się wspólnie zastanawiać, który modny trend będzie odpowiadał najbardziej. Bo jak wiadomo moda przemija styl pozostaje!